fbpx
Prandelli Polska - producent systemów instalacji sanitarnych
09.02.2023
Dlaczego warto postawić na system Coprax PP-R?
Systemem od ponad 30 lat cieszącym się zaufaniem klientów, od którego Prandelli rozpoczynał tworzenie swojej oferty jest system zgrzewany Coprax z polipropylenu (PP-R) w kolorze niebieskim.Coprax znajduje zastosowanie głównie w:

 • instalacjach dla mediów przemysłowych jak np. sprężone powietrze, mieszanki glikolu
 •   w budownictwie mieszkaniowym do wody użytkowej dla bardziej wymagających klientów,
 • przy tworzeniu rozprowadzeń poziomych i pionowych.

ULOTKA
Co wyróżnia system Coprax?

 

   • Wyższej klasy i bardziej stabilny granulat niż w przypadku szarych polipropylenów powoduje, że połączenia zgrzewane w systemie Coprax wykonywane są bez niebezpieczeństwa zbytniego stopienia ścianki rury i złączki. Nawet w wypadku nieznacznego przekroczenia zadanego czasu topienia, nie dochodzi do wypłynięcia tworzywa.

   

    • Złączki przejściowe z wtopką metalową. Wtopki posiadają otwory, przez które przelewa się tworzywo i zabezpiecza w 100% wtopkę przed oderwaniem od tworzywa. Powstała wylewka osłania mosiądz przed kontaktem z wodą. Przez całą żywotność instalacji nie osadzi się nam nic na metalowym elemencie złączki.

   złączka zgrzewana coprax z wtopką metalową


    • Pakowanie produktów. Rury umieszczone są w solidnych plecionych workach, a kształtki w woreczkach z grubego PE, chroniących przed zabrudzeniem i promieniami UV.

    

   • Elementy, które bardzo pomagają instalatorom w sytuacjach nietypowych lub awaryjnych.

  Jednym z takim produktów są mufy elektrooporowe, bardzo przydatne podczas tworzenia instalacji dużych średnic. Ich montaż nie wymaga dużych urządzeń oraz angażowania kilku osób. Znajdują one swoje zastosowanie także w wypadku, gdy instalacja biegnie wysoko pod stropem lub gdy nie ma możliwości rozsunięcia rur w zamontowanej już instalacji. Mufy elektrooporowe mogą być także pomocne w wypadku przecięcia lub przewiercenia rury.

  system coprax - mufa elektrooporowa

 • Inną przydatną kształtką w systemie Coprax, cenioną przez wykonawców jest złączka siodełkowa. Przy jej pomocy można w prosty i tani sposób wykonać odgałęzienie od dużej średnicy. Zaletą tego rozwiązania jest znacznie niższa cena (niż użycie trójnika) oraz szybszy montaż – wystarczy nawiercić otwór frezem i wykonać jeden zgrzew zamiast dwóch. Minusem jest konieczność dokupienia matrycy do konkretnego odejścia. Koszt ten zwraca się jednak po wykonaniu kilku połączeń.
 • system coprax - złączka siodełkowa

   • System objęty jest 10-letnią ubezpieczoną gwarancją producenta.