fbpx
Prandelli Polska - producent systemów instalacji sanitarnych
15.11.2022
Rozdzielacze modułowe ZN, ZC

Dla wielu inwestorów i instalatorów ważne jest, aby w instalacji było jak najmniej połączeń, szczególnie w wylewce podłogowej lub w ścianie. Osobnym przypadkiem jest budownictwo szkieletowe, gdzie nie powinno się stosować żadnych połączeń ani w ścianie, ani w warstwach podłogi.

Z pomocą przychodzą wówczas  2, 3 i 4-obiegowe rozdzielacze modułowe Prandelli ZN (niebieskie pokrętła)  i ZC (czerwone pokrętła). Pozwalają one stworzyć odpowiednią ilość odejść dla zimnej i odrębnie dla ciepłej wody użytkowej. Zaletą tego typu rozdzielaczy jest niewielki rozmiar w porównaniu do typowych rozdzielaczy, dzięki czemu szafka sanitarna w łazience zajmuje stosunkowo mało miejsca.


Karta katalogowa

Przed rozdzielaczem na zasilaniu wody zimnej i ciepłej użytkowej montujemy zawory odcinające.

Każde wyjście rozdzielacza do odbiornika posiada odcinający zawór grzybkowy dlatego nie ma potrzeby stosować już zaworów odcinających przy odbiornikach.

Z jednej strony modułu ZN, ZC mamy gwint wewnętrzny 3/4” a z drugiej gwint zewnętrzny 3/4” do połączenia z następnym modułem.

Wkładki zaworów grzybkowych są wykręcane, aby można sprawdzić stan uszczelki gumowej lub ewentualnie wymienić na nową.

Elementem wyróżniającym rozdzielacze modułowe ZN i ZC od konkurencji są zawarte w komplecie adaptery do rury D16x2,0, które dają możliwość odłączenia w każdej chwili rury od rozdzielacza.  Adaptery możemy wymienić na złączki dla innych rur np. D17x2,0 lub D20x2,0, a także możemy podłączyć do ZN i ZC rury z polipropylenu zakończone złączkami z gwintem wewnętrznym 1/2”.

Rozdzielacze wykonane są z mosiądzu, co sprawia, że są trwałe i  odporne na związki zawarte w wodzie. Ponadto dzięki zewnętrznej powłoce niklowanej wyglądają bardzo estetycznie.

Rozdzielacze posiadają atesty niezbędne do stosowania do wody pitnej – KDWU, Atest Higieniczny.