fbpx
Prandelli Polska - producent systemów instalacji sanitarnych
11.08.2021
Rozdzielacze z rotametrami magnetycznymi

Do niedawna w rozdzielaczach po pewnym czasie użytkowania występowały problemy związane z zabrudzeniem szkiełek rotametrów. Powodowało to niemożność precyzyjnego wyregulowania prędkości przepływu, lub w wypadku zastosowania sterowania, kłopot z odczytem czy woda płynie, czy też nie.
Aby wyeliminować tego typu problem Prandelli od jakiegoś czasu w swoich rozdzielaczach do ogrzewania podłogowego – RP-R i Colmix-R – stosuje innowacyjne rotametry magnetyczne.

 


Karta katalogowa

W rotametrach tych szkiełko pozostaje odizolowane od wszelkich płynów, dzięki czemu jest zawsze czyste. Daje to inwestorowi możliwość kontroli ogrzewania podłogowego w każdym pomieszczeniu niezależnie. Nawet ewentualne przypadkowe mechaniczne uszkodzenie tego szkiełka, nie powoduje wycieku wody i dlatego zapewnia bezpieczeństwo pracy rozdzielacza.
Ponadto rozdzielacze z rotametrami magnetycznymi możemy bez obaw napełniać glikolem (bez względu na stężenie), a także wszelkimi inhibitorami, stosowanymi jako dodatek uszlachetniający do zładu wodnego.

Dużym udogodnieniem jest możliwość zastąpienia w rozdzielaczach Prandelli (w działających już układach grzewczych) starszego typu rotametru na nowy.

Przy montażu rozdzielaczy Magnetic należy pamiętać, iż minimalna odległość od belki rozdzielacza do górnej części szafki powinna wynosić 10 cm.  Dzięki temu magnes w rotametrach będzie pracował prawidłowo, a ponadto w razie potrzeby łatwo wykręcimy przepływomierz. Do rozdzielaczy zawsze dołączona jest 10 cm miarka.

rotametr magnetyczny do rozdzielaczy ogrzewania podłogowego

rozdzielacze mosiężne z rotametrami magnetycznymi

     RP-R Magnetic Auto                                   RP-R Magnetic

Pobierz  kartę  katalogową                     Pobierz kartę katalogową

 

Pełna oferta rozdzielaczy Zobacz