fbpx
Prandelli Polska - producent systemów instalacji sanitarnych
07.05.2021
Sterowanie ogrzewaniem podłogowym – termostat MWD5 z WiFi

MWD5 to analogowy, przewodowy termostat elektroniczny. Jest zasilany napięciem 230V i gdy  po analizie uzna, że trzeba włączyć ogrzewanie, wówczas podaje napięcie na siłowniki, centralkę lub pompę i uruchamia te urządzenia.

Dotykowy ekran termostatu  jest wystarczająco duży, aby sprawnie dokonać zmiany  ustawień. Jednak znacznie wygodniej i sprawniej zrobimy to w darmowej aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub tablecie.

Termostat ma wbudowany moduł WiFi i kontaktuje się bezpośrednio z naszym routerem, a dalej przez chmurę z aplikacją na smartfonie.  Zdalne sterowanie ogrzewaniem podłogowym z każdego miejsca na świecie to nie tylko potrzeba osób często wyjeżdżających z domu, ale wszystkich którzy cenią sobie komfort i wygodę.


Karta katalogowa

MWD5 jest termostatem tygodniowym co oznacza, że możemy zaprogramować zmiany temperatur w każdy dzień tygodnia – indywidualnie lub grupowo z podziałem na dni robocze i wolne. Dodatkowo mamy dostępne tryby, które na określony okres wybrany przez użytkownika wyłączają tryb automatyczny tygodniowy i wprowadzają tryb specjalny np.: party, urlop, antyzamarzaniowy, ekonomiczny, komfort, szybkiego grzania.

Termostat  wyposażony został w funkcję adaptacyjną, co powoduje wyprzedzenie lub opóźnienie działania,  tak aby o ustawionej porze panowała oczekiwana temperatura. Jeżeli tą funkcję wyłączymy, to o ustawionej porze układ zacznie grzać, a efekt ze względu na bezwładność podłogówki będzie widoczny dopiero po jakimś czasie.

Kolejnym ważnym atrybutem termostatu MWD5 jest kontrola typu PI (czasowo-proporcjonalna), czyli dążenie  do utrzymywania  stałej temperatury w ustawionym okresie, bez różnic (sięgających nawet 1-2°C) jakie mają miejsce przy termostatach bimetalicznych.

Jednym z ważniejszych udogodnień, które mają wszystkie tygodniowe termostaty Prandelli, a nieliczne konkurencji, jest dołączona do kompletu zewnętrzna czujka podłogowa, która czuwa nad temperaturą podłogi. W menu urządzenia możemy wybrać, czy ma ona kontrolować temperaturę powietrza, podłogi czy też jednego i drugiego.

Termostat jest kompatybilny z ramkami uznanych producentów akcesoriów do oświetlenia.

Nawet najprostsze rozwiązanie z jednym termostatem podpiętym bezpośrednio do pompy ogrzewania lub poprzez przekaźnik czy centralkę Prandelli M301 do kotła, umożliwia nam sterowanie przez internet ogrzewaniem całego mieszkania.

MADE IN EUROPE