fbpx
Prandelli Polska - producent systemów instalacji sanitarnych
25.03.2021
Vissen PERT – rura nie tylko do ogrzewania podłogowego

Nowoczesny rynek ogrzewania budynków mieszkalnych, sportowych, użyteczności publicznej jak i przemysłowych opiera się w coraz większym stopniu na niskotemperaturowych źródłach ciepła. Lawinowo rośnie w związku z tym zastosowanie ogrzewania płaszczyznowego, a szczególnie podłogowego. Zwiększa się oczywiście także gama rur grzewczych do tych systemów.

W ofercie Prandelli obok rur wielowarstwowych PEXb/Al/PEXb (Multyrama) i  PERT/AL/PERT typ 2 (Tris-up)  oraz PEXb (Tuborama) jakiś czas temu pojawiła się  rura bardziej elastyczna – VISSEN PERT.  Jest to rura o wysokiej odporności na  temperaturę – nawet do 90ºC – przy typowym ciśnieniu dla zamkniętych instalacji grzewczych.


Karta katalogowa

Rury Vissen PERT mają bardzo dobre przewodnictwo ciepła o współczynniku 0,40 W/m*K. Przeznaczone są głównie do ogrzewania podłogowego. Jednak dzięki  materiałowi bazowemu, z którego są wykonane, czyli polietylenowi o zwiększonej wytrzymałości na temperaturę – PERT typ 2 –  (w odróżnieniu od PERT typ 1) mogą być stosowane nie tylko do zimnej wody i ogrzewania podłogowego, ale także do ciepłej wody użytkowej i c.o. Rury posiadają Atest Higieniczny.  Granulatem do produkcji jest  polietylen wysokiej gęstości Hostalen 4131B.

Rury Vissen  posiadają barierę antydyfuzyjną EVOH.  EVOH jest to cienka warstwa bardzo gęstego tworzywa, która zapobiega dostawaniu się tlenu do zładu wodnego.

Jednorodne rury Vissen PERT  dostępne są w średnicach 16 i 17 mm.

Zaletą oferty są nie tylko 200 metrowej długości kręgi, ale także 500 metrowe. Pozwala to w idealny sposób zmniejszyć ilości ścinków – pozostałych krótkich odcinków rur. Rura w kręgach 500m będzie układana z rozwijaka, co dodatkowo ułatwia pracę instalatora.  W ofercie Prandelli dostępny jest rozwijak  pozwalający  zastosować tak duże, a nawet większe krążki rur.

Żywotność rur VISSEN PERT przy typowych parametrach pracy c.o. i ogrzewania podłogowego to ponad 50 lat. Rury objęte są 10- letnią gwarancją.

Parametry pracy:

Tmax: 90°C (awaryjnie do 100°C)

Pmax: 10 bar