fbpx
Prandelli Polska - producent systemów instalacji sanitarnych

Prandelli Polska

Firma Prandelli Polska powstała w grudniu 1992 roku jako wyłączny dystrybutor włoskiego producenta systemów instalacji sanitarnych z tworzyw sztucznych firmy Prandelli. Spółka nasza do niedawna funkcjonowała pod nazwą Coprax Poland, jednak w styczniu 2009 roku rozpoczęliśmy działalność jako Prandelli Polska Sp. z o.o.

Od początku funkcjonowania siedziba spółki mieści się w Gdańsku. Na początku swojej działalności oferta firmy obejmowała jedynie system Coprax – rury i złączki z polipropylenu trzeciej generacji typu VESTOLEN P9421. W odpowiedzi na potrzeby rynku przedsiębiorstwo w kolejnych latach poszerzało ofertę asortymentową o następujące systemy:

TUBORAMA – system rur z polietylenu sieciowanego PEXc i PEXb oraz złączek skręcanych mosiężnych,

THERMORAMA – system ogrzewania podłogowego oparty na rurach Tuborama, Multyrama oraz Tris-up,

MULTYRAMA – system rur wielowarstwowych PEX/AL/PEX, PERT/AL/PERT łączonych metodą złączek prasowanych mosiężnych oraz skręcanych,

VISSEN – system rur i złączek z polipropylenu PP-R szarego

SYSTEMY FIRMY PRANDELLI PRZEZNACZONE SĄ GŁÓWNIE DO WEWNĘTRZNYCH INSTALACJI WODOCIĄGOWYCH I GRZEWCZYCH, A TAKŻE DO INSTALACJI SPRĘŻONEGO POWIETRZA I INNYCH.

Obecnie oferta firmy zawiera nie tylko produkty podstawowe, czyli rury i złączki ale także produkty uzupełniające np. rozdzielacze, szafki.Wszystkie systemy firmy Prandelli produkowane są w fabryce we Włoszech, której tradycje się gają 1899 roku. Projektowanie oraz produkcja systemów rur i złączek objęta jest Systemem Zarządzania Jakością ISO 9001:2015. Ponadto każdy system posiada atesty higieniczne Państwowego Zakładu Higieny jest zgodny z Polskimi Normami lub posiada aprobaty techniczne COBRTI (Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Techniki Instalacyjnej INSTAL). Wszystkie systemy objęte są 10-letnią gwarancją obowiązującą od daty produkcji umieszczonej na wyrobie.

1899
Początki fabryki we Włoszech w miejscowości Lumezzane
1992
Utworzenie w Polsce spółki Coprax Poland
2008
Budowa nowej siedziby w Gdańsku
2009
Rozpoczęcie działalności pod nazwą Prandelli Polska sp. z o.o.